Co se u nás děje?


V měsících říjnu, listopadu a prosinci se v Thetaru ludem toho událo mnoho. A stále se děje!
 


V říjnu jsme zahájili další projekt zdravotní prevence ve vybraných školách v Moravskoslezském kraji. V lekcích s Panem Barvičkou se děti například seznamují se zdravými a nezdravými potravinami, co dělat v přídaně úrazu a jak probíhá preventivní zdravotní prohlídka. Jde o pět lekcí speciálně zaměřených na zdravotní prevenci a zdravý životní styl. Projekt končí 30. prosince 2017.

V listopadu se uskutečnil vzdělávací workshop pro pedagogy a pedagogické pracovníky s názvem Drama v každém předmětu. Uskutečnil se 25.11. s možnými konzultacemi 26.11. (více zde) v Divadle loutek Ostrava. Pedagogové si odnesli náměty, jak zapojit tehcniky dramatické výchovy do výuky jakéhokoli předmětu na ZŠ. Seznámili se s technikou stronza, živých obrazů, pláštěm experta, uličky a sledování příběhu z pohledu jedné z postav.

Začátkem prosince jsme hráli pohádku Kvak a Žbluňk na první adventní neděli v Kunovicích v Panském dvoře pro místní děti a jejich rodiče. Byla to slavnostní akce, na kterou přišly děti v doprovodu svých rodičů v nečekaně hojném počtu. Sál byl plný a někteří museli dokonce stát a rádi si naše představení odstáli. Ze závěrečného potlesku a pozornosti diváků v průběhu představení lze usuzovat, že se jim pohádka líbila. Dvě herečky Pavla Masaříková a KLára Kvasničková dostaly při děkovačce kytičky a dokonce i Mikuláškou nadílku.

V ten samý čas se uskutečnilo dvoudenní víkendové setkání lektorů terapie loutkou působících v Brně. Sešli se za oraganizačního vedení Ireny Iškievové v domě v Doubravici nad Svitavou. Zaškolování, supervize a předávání zkušeností seuskutečnilo pod vedením rodičů těchto lekcí Hanka a Tomáše Volkmerových. V Brně se lekce s Panem Barvičkou a Slečnou Mašličkou začínají skvěle rozbíhat!

 

V průběhu těchto tří měsíců stále probíhaly a probíhají naše dramadílny pro děti mateřsklých a základních škol.

zapnout zvuk
english

aktuálně

Počet záznamů: 13
Stránky:   1   2   3


10. 3. 2019

Ostravská lokálka 2019

Ostravská lokálka opět v Divadle loutek Ostrava 12.-13.04.2019!


22. 2. 2019

Nové semináře pro pedagogy, studenty a zájemce

Upozor|ňujeme Vás na další vzdělávací semináře pro pedagogy, studenty pedagogických oborů a zájemce z řad veřejnosti. Více zde  Hlaste se! Ještě jsou volná místa.


15. 1. 2019

MÁME NOVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO

Pozor máme nové telefonní číslo. Od ledna se nám dovoláte na +420 773 260 669.
 


3. 1. 2019

Mobil mimo provoz

Omlouváme se, ale dočasně z technických důvodů máme mobil mimo provoz. V případě nutnosti nás můžete kontaktovat na číslech 773 298 931 nebo 732 185 757 nebo přes email theatrludem@seznam.cz


25. 5. 2018

Připravujeme dílny pro nový školní rok

V tyto dny připravujeme nové dramadílny, které bychom Vám rádi nabídli v novém školním roce 2018/2019. Brzo v nové nabídce!