Co se u nás děje?


V měsících říjnu, listopadu a prosinci se v Thetaru ludem toho událo mnoho. A stále se děje!
 


V říjnu jsme zahájili další projekt zdravotní prevence ve vybraných školách v Moravskoslezském kraji. V lekcích s Panem Barvičkou se děti například seznamují se zdravými a nezdravými potravinami, co dělat v přídaně úrazu a jak probíhá preventivní zdravotní prohlídka. Jde o pět lekcí speciálně zaměřených na zdravotní prevenci a zdravý životní styl. Projekt končí 30. prosince 2017.

V listopadu se uskutečnil vzdělávací workshop pro pedagogy a pedagogické pracovníky s názvem Drama v každém předmětu. Uskutečnil se 25.11. s možnými konzultacemi 26.11. (více zde) v Divadle loutek Ostrava. Pedagogové si odnesli náměty, jak zapojit tehcniky dramatické výchovy do výuky jakéhokoli předmětu na ZŠ. Seznámili se s technikou stronza, živých obrazů, pláštěm experta, uličky a sledování příběhu z pohledu jedné z postav.

Začátkem prosince jsme hráli pohádku Kvak a Žbluňk na první adventní neděli v Kunovicích v Panském dvoře pro místní děti a jejich rodiče. Byla to slavnostní akce, na kterou přišly děti v doprovodu svých rodičů v nečekaně hojném počtu. Sál byl plný a někteří museli dokonce stát a rádi si naše představení odstáli. Ze závěrečného potlesku a pozornosti diváků v průběhu představení lze usuzovat, že se jim pohádka líbila. Dvě herečky Pavla Masaříková a KLára Kvasničková dostaly při děkovačce kytičky a dokonce i Mikuláškou nadílku.

V ten samý čas se uskutečnilo dvoudenní víkendové setkání lektorů terapie loutkou působících v Brně. Sešli se za oraganizačního vedení Ireny Iškievové v domě v Doubravici nad Svitavou. Zaškolování, supervize a předávání zkušeností seuskutečnilo pod vedením rodičů těchto lekcí Hanka a Tomáše Volkmerových. V Brně se lekce s Panem Barvičkou a Slečnou Mašličkou začínají skvěle rozbíhat!

 

V průběhu těchto tří měsíců stále probíhaly a probíhají naše dramadílny pro děti mateřsklých a základních škol.

vypnout zvuk
english

aktuálně

Počet záznamů: 16
Stránky:   1   2   3   4


9. 1. 2018

Sídlíme v novém!!!

POZOR!!! THeatr ludem přesídlil. Naše nová adresa je Přemyslovců 76/43, Marinásnké Hory!


9. 1. 2018

Vzdělávací semináře v roce 2018

Nabízíme Vám prakticky zaměřené vzdělávací semináře v odbobí leden-červen 2018. Stačí nám poslat email na theatrludem@seznam.cz


13. 12. 2017

Ostravská lokalka 13.-.14.4.2018!!!

Oznamujeme, že krajská přehlídka dětského divadla Ostravská lokalka 2018 se opět uskuteční v Divadle loutek Ostrava na obou jeho scénách a to v pátek 13.4. a v sobotu 14.4. 2018!
 


14. 11. 2017

Co se u nás děje?

V měsících říjnu, listopadu a prosinci se v Thetaru ludem toho událo mnoho. A stále se děje!
 


2. 11. 2017

Připravili jsme pro vás nové dramadílny

Ve školním roce 2017/2018 vám nabízíme nové dramadílny. Podívejte se na stránku http://www.theatrludem.cz/project.php?category=5 a vyberte si pro svou třídu.