Zpravodaj rijlipro14


Zajímá Vás, co se dělo v THeatr Ludem během podzimu 2014? Pak směle čtěte následující řádky!

 

ARÉNA POHÁDEK

V říjnu jsme pro děti poprvé otevřeli Arénu pohádek, což je pravidelný cyklus představení a tvořivých dílen, které probíhají každou první sobotu v měsíci v divadelním sále ve Staré Aréně. Aréna pohádek byla zahájena 4. října tvořivou dílnou Loutkování neboli S loutkami hraní. Děti zhlédly krátké loutkové představení zpracované na námět Ezopových bajek, a poté si vytvořili vlastní loutkové divadlo z papíru. Pohádku Kvak a Žbluňk jsme zahráli 1. listopadu a 6. prosince se odehrála pohádka spojená s dílnou s názvem Červená Karkulka aneb Když se věci promění.

Aréna pohádek bude probíhat i v roce 2015 a vystřídají se v ní kromě sdružení THeatr Ludem i hostující poloprofesionální a nezávislé divadelní soubory.

 

TERAPIE LOUTKOU NEJEN V OSTRAVĚ

Během celého podzimu proběhlo celkem 27 dílen v rámci projektu Terapie loutkou. Naši lektoři navštívili tato zařízení:

ZŠ Slezského odboje, Opava

Ráječko, Blansko

CDS Start, Prapos, Ostrava

Dům umění, Ostrava

ZŠ U Haldy, Ostrava

Centrum Čtyřlístek, Ostrava

ZŠ Těšínská, Ostrava

Kociánka, Brno

Rájec-Jestřebí

MŠ Ostrava-Poruba

 MŠ Žirafka, Brno

 

PODZIMNÍ DÍLNY

Naši lektoři vyrazili i do mateřských a základních škol, kde vedli tyto dílny: Loutkování, MAXI DÍLNA aneb Fík jde do světa, Hra s materiálem, předmětem a loutkou Od předmětu k loutce, od loutky k terapii, Když má lež dlouhé nohy a spravedlnost je slepá, Domov a Poutník.

   

PROBĚHL ZÁVĚREČNÝ WORKSHOP PRO PEDAGOGY

12. prosince proběhl závěrečný workshop projektu Loutka jako nástroj vzdělávání. Na závěrečné setkání se dostavila celá třetina všech pedagogů, kteří se během roku zúčastnili pořádaných seminářů. Závěrečný workshop měl několik součástí – pedagogové nejprve v Divadle loutek Ostrava zhlédli představení Štědrý den malého Jakuba, následně probíhala formou dílny reflexe zkušeností ze seminářů. Na závěr účastníci zhlédli filmový sestřih ze všech uskutečněných seminářů. Projekt byl financován EU, ESF a MŠMT, OPVK, DVPP.

 

REKAPITULAČNÍ SCHŮZE LEKTORŮ

15. prosince se uskutečnila 6. schůze lektorů projektu Loutka jako nástroj vzdělávání, na které byl vyhodnocen průběh celého projektu Loutka jako nástroj vzdělávání a uskutečněných seminářů. Projekt byl financován EU, ESF a MŠMT, OPVK, DVPP.

 

Naši činnost v roce 2014 podpořili: statutární město Ostrava, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, městský obvod Ostrava – Jih, Ministerstvo kultury České republiky, Nadační fond obětem holocaustu, Nadace Život umělce.

 

Kontakt:  THeatr ludem z. s., 28.října 49/23, 70200 Ostrava-Moravská Ostrava, Česká republika, Email: theatrludem@seznam.cz, Telefon: +420730685470, www.theatrludem.czdoc zpravodaj rijlipro14
1.22 MB


vypnout zvuk
english

aktuálně

Počet záznamů: 13
Stránky:   1   2   3


10. 3. 2019

Ostravská lokálka 2019

Ostravská lokálka opět v Divadle loutek Ostrava 12.-13.04.2019!


22. 2. 2019

Nové semináře pro pedagogy, studenty a zájemce

Upozor|ňujeme Vás na další vzdělávací semináře pro pedagogy, studenty pedagogických oborů a zájemce z řad veřejnosti. Více zde  Hlaste se! Ještě jsou volná místa.


15. 1. 2019

MÁME NOVÉ TELEFONNÍ ČÍSLO

Pozor máme nové telefonní číslo. Od ledna se nám dovoláte na +420 773 260 669.
 


3. 1. 2019

Mobil mimo provoz

Omlouváme se, ale dočasně z technických důvodů máme mobil mimo provoz. V případě nutnosti nás můžete kontaktovat na číslech 773 298 931 nebo 732 185 757 nebo přes email theatrludem@seznam.cz


25. 5. 2018

Připravujeme dílny pro nový školní rok

V tyto dny připravujeme nové dramadílny, které bychom Vám rádi nabídli v novém školním roce 2018/2019. Brzo v nové nabídce!